Ile kosztują implanty

Ile kosztują implanty

Ile kosztują implanty w https://doboszimplanty.pl/cennik/ – wszyscy chcemy mieć zdrowe i ładne zęby aż do późnej starości, ponieważ jest to swego rodzaju wyznacznik tego, na ile o siebie dbamy. Niestety nie każdemu z nas dane jest przejść na emeryturę z pełnym, naturalnym uśmiechem. Ma na to wpływ wiele czynników: od kwestii genetycznych, przez nieodpowiednią higienę, aż po wypadki i urazy mechaniczne. Na szczęście współczesna stomatologia potrafi poradzić sobie z problemem brakujących zębów. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są niewątpliwie implanty zębowe. Jaki natomiast jest ich koszt?

Jak dokładnie określić koszt implantów stomatologicznych?

Jakie są rodzaje implantów zębowych?
Ile kosztują implanty

Całkowity koszt założenia implantu dentystycznego może się znacznie różnić w zależności od konkretnego pacjenta i jego przypadku. Niektórym wystarczy pojedynczy implant, podczas gdy uzębienie innych może wymagać założenia całych łuków. Ponadto indywidualne cechy fizyczne jamy ustnej każdego pacjenta będą wpływały na intensywność pracy, a ostatecznie również na cenę i rodzaj implantów. Najlepszym sposobem, by dowiedzieć się, ile będą kosztować Twoje implanty, jest konsultacja z wybranym lekarzem lub kliniką. Współcześni lekarze niewątpliwie podchodzą do sprawy z dużą starannością. Stomatologowie podczas konsultacji często wykorzystują obraz ze skanu 3D. W ten sposób mogą określić gęstość kości pacjenta i sprawdzić, czy można założyć mu implant natychmiast, czy też sytuacja wymaga przeprowadzenia dodatkowych działań. Po konsultacji dowiesz się również, co trzeba będzie zrobić i jakie będą koszty ostateczne.

Upewnij się, że wraz ze swoim dentystą dokładnie omówicie koszty i oszacujecie ceny. Bardzo rzadko pojawiają się jakieś ukryte opłaty – większość stomatologów przedstawia cały koszt z góry. Jeśli odwiedzasz wielu specjalistów, takich jak chirurg jamy ustnej czy dentysta, upewnij się, że porównasz ze sobą ich ceny i wybierzesz najlepszą ofertę. Jedyne dodatkowe wydatki, jakie możesz ponieść, to koszt leków (na receptę lub bez recepty). Mogą to być na przykład leki przeciwbólowe po niektórych zabiegach lub antybiotyki przed lub po, jeśli dentysta uzna, że jest to konieczne.

Jaka jest cena implantu?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że każdy przypadek jest wyjątkowy. Najczęściej jednak pojedyncze implanty dentystyczne kosztują od 1500 do 4500 złotych za sztukę. Warto nadmienić, że jest to cena implant, nie za sam zabieg. Jednak nie każdemu tak naprawdę wystarczy wstawienie tylko jednego implantu. Niektórym może to wystarczyć, podczas gdy inni będą potrzebować ich kilku, ponieważ brakuje im wielu zębów.

Trzeba pamiętać, że – jak już wspominaliśmy – jest to tylko cena samego implantu dentystycznego. Wiążą się z tym inne koszty, w tym korona, łącznik, koszt konsultacji oraz ekstrakcji korzenia i samego zęba.

Implant zęba to dobra inwestycja

Implanty dentystyczne z pozoru wydają się być bardzo drogie, szczególnie w porównaniu z pozostałymi metodami wymiany zębów. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Jak się okazuje – nie do końca. Mosty i protezy, czyli dwie najpopularniejsze alternatywy, zwykle wymagają naprawy lub całkowitej wymiany w przeciągu kilku lat od ich założenia. Koszt takich regularnych zabiegów szybko może przewyższyć cenę założenia implantu, który może zostać z Tobą na całe życie – o ile tylko będziesz odpowiednio o nie dbał. Ponadto implanty zapobiegają uszkodzeniu kości szczęki, czego tak naprawdę nie mogą zrobić protezy i mosty.

Dlaczego jest to ważne? Przede wszystkim, wraz z pogarszaniem się stanu szczęki Twoja twarz będzie ulegać zniekształceniu. Po pierwsze, zaczniesz wtedy wyglądać na starszego. Po drugie – Twoje stałe zęby mogą się poluzować. Kość szczęki utrzymuje strukturę, dzięki której kości i szczęki pozostają na swoim miejscu. Gdy ta struktura zniknie, możesz stracić swoje pozostałe zęby! Chyba nie trzeba podkreślać, że zachowanie swoich naturalnych zębów jest bezcenne.

Co dzieje się, gdy stracisz ząb?

Jesteś zainteresowany wszczepieniem sobie implantów dentystycznych? W takim razie musisz koniecznie wiedzieć, co dzieje się, gdy tracisz ząb. Gdy w Twojej jamie ustnej brakuje jednego z zębów, nie masz siły zgryzu, której potrzebujesz do utrzymania gęstości kości w szczęce. Choć na początku może być to nieszkodliwe, stan ten niewątpliwie będzie się pogarszać. Osłabienie kości prowadzi do przesuwania się zębów, co może zrujnować efekty kosztownego leczenia ortodontycznego i spowodować dalszą utratę zębów. Dodatkowo, luka pozostawiona przez ząb, którego brakuje to doskonała pożywka dla rozwoju bakterii. Przekłada się to na szybsze niszczenie się płytki nazębnej i pojawianie się kamienia na sąsiednich zębach. Efektem tego jest szybsze pojawianie się próchnicy oraz… ryzyko utraty kolejnych zębów.

Jeśli chcesz uniknąć takiego scenariusza, warto jak najszybciej wypełnić lukę po zębie jego sztucznym odpowiednikiem. Najlepszym – i w dłuższym rozrachunku również najtańszym – rozwiązaniem będzie założenie dobrej jakości implantu dentystycznego. Jeśli będziesz o niego dbać, zostanie on z Tobą na całe życie.