Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne Szczecin – uważa się, że cena implantów jest niesłusznie zawyżona. Nie da się zwieść takiego mitu, obarczonego nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Koszty implantu obejmują trzy elementy: cenę samego implantu, cenę materiałów dodatkowych oraz cenę usług stomatologicznych.

Tylko implanty naprawdę wysokiej jakości są produktem wysokiej technologii, badań naukowych i skomplikowanych procesów produkcyjnych. Dlatego takie implanty dentystyczne mogą trwać długo przy minimalnym ryzyku odrzucenia. Tańsze odpowiedniki są prostsze, a przez to tańsze w produkcji, ale gorszej jakości. Szczecińskie implanty dentystyczne pochodzą od uznanych producentów, dzięki czemu stale poprawiają i podnoszą jakość życia pacjentów.

Zalety implantów zębowych w Szczecinie

  • Implanty są wizualnie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Efekt estetyczny – 100%.
  • Implanty działają jak zdrowy ząb i zapobiegają utracie kości.
  • Umieszczenie implantu nie wpływa na sąsiednie zęby.
  • Implanty nadają się również w przypadku braku wszystkich zębów.
  • Implanty stymulują wzrost tkanki kostnej i dziąseł, aby zachować nie tylko piękno uśmiechu, ale i kształt twarzy.
  • Implanty mogą trwać przez dziesięciolecia.
    Implanty nie wymagają specjalnej pielęgnacji.
  • Nawyki i język są w porządku.

Implanty dentystyczne – fakty i mity

Implanty dentystyczne w Szczecinie https://doboszimplanty.pl/ dawno przeszły z eksperymentów do rutynowej praktyki, ale nadal istnieje wiele mitów i nieporozumień. Podczas gdy miliony pacjentów każdego roku odzyskują piękny uśmiech i mocne zęby, wiele osób opóźnia wszczepienie implantów ze strachu i wątpliwości. Aby to zrozumieć, konieczne jest przyjrzenie się głównym mitom dotyczącym implantacji.

Co się stanie, jeśli implant się nie zakorzeni?

Implanty dentystyczne Szczecin
Implanty dentystyczne Szczecin

W około 1% przypadków nie dochodzi do cudu osteointegracji – implant nie rośnie wystarczająco niezawodnie wraz z tkanką kostną, aby utrzymać protezę. I wcale nie jest straszne. Jeśli nie uda ci się za pierwszym razem, spróbuj ponownie. Dentysta zbada przyczynę, wykona leczenie odtwórcze i zaleci, co można zrobić, aby implant był skuteczny. Czasem trzeba odbudować tkankę kostną, czasem stosuje się implant innego systemu, ale w każdym razie, jeśli implant nie zakorzeni się za pierwszym razem, kolejna próba może się udać.

Czy to prawda, że ​​implanty dentystyczne należy wymienić po 10-15 latach?

Mit – Implanty mają dożywotnią gwarancję, jeśli zostaną powierzone dobremu dentyście. W przeciwieństwie do mostów nie ma potrzeby usuwania implantu i zakładania nowego co 10-15 lat. Po zainstalowaniu implantów zębowych w Szczecinie wystarczy obserwować higienę i co pół roku odwiedzać stomatologa. Następnie, nawet jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek osady, są one szybko i sprawnie usuwane.

Osoby starsze i dzieci nie powinny mieć implantów

Jest tu półprawda. Implantacja https://doboszimplanty.pl/cennik/ nie jest zalecana przed ukończeniem 18 roku życia, ponieważ kości twarzy wciąż się tworzą i nie warto interweniować w ten proces. Ale nawet jeśli ktoś ma dopiero 18 lat, a ząb jest uszkodzony, dentysta rozważy zabieg. Nie można zakładać dużych struktur, takich jak mosty na implantach, ale można zrekonstruować ząb. Najważniejsza jest dokładna diagnoza i dokładność pracy. Jeśli dziadkowie chcą mieć zupełnie nowe zęby, wolne od raka lub chorób krwi, implanty mogą być wszczepiane nawet w wieku 80 lat.

Kobiety w ciąży nie powinny mieć implantów

Odpowiedź mają eksperci z kliniki implantologicznej w Szczecinie. To robi. W czasie ciąży i karmienia piersią organizm może reagować na skaleczenia, szycie ich i przyjmowanie leków w trakcie i po zabiegu. Wszystko to nie jest wskazane, gdy kobieta nosi i karmi piersią dziecko. Ale co, jeśli najpierw dostanie implant, a potem dowie się, że ma miesiąc? Nie musisz się spieszyć, aby pozbyć się implantu i pozostawić go na miejscu. Najważniejsze jest to, że podczas procesu implantacji nie było żadnych komplikacji.

Czy za kilka miesięcy w ustach pojawi się niezabezpieczony otwór?

nie, nie mogę. Gdy pacjent jest gotowy na implanty stomatologiczne w Szczecinie, stomatolodzy polecają szereg sposobów na wypełnienie braków w uzębieniu: np. wykonanie protez ruchomych lub umieszczenie sztucznych zębów, które są mocowane do sąsiednich zębów materiałem fotopolimerowym. Można to łatwo usunąć, gdy wymagana jest stała korona. A przy wyborze implantacji natychmiastowej (w ciągu jednego zabiegu po ekstrakcji zęba) stomatolog może tego samego dnia założyć koronę tymczasową na implancie zęba.

Czy do końca życia musisz przestrzegać ścisłej diety i mieć implanty w jamie ustnej?

Czy z implantami musisz zapomnieć o orzechach i żeberkach i przyjąć dietę składającą się z tłuczonych ziemniaków, zbóż i zup? Nie ma potrzeby stosowania diety! Mitem jest również to, że w rzeczywistości implanty dentystyczne w Szczecinie dobrze radzą sobie z obciążeniami żucia równie perfekcyjnie jak zęby naturalne. Trzeba dbać o ich higienę, nitkować i jeść to, czego dusza zapragnie. Przecież w tym celu umieszcza się implanty dentystyczne.

Czy to prawda, że ​​duże dawki leków muszą być przyjmowane w trakcie i po implantacji?

To także mit. Najpierw implanty dentystyczne w Szczecinie https://www.aid.edu.pl/implanty-dentystyczne-szczecin/ wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a dawka leku jest dokładnie wyliczana. Dodatkowo na podstawie wyników badań dobierane są środki znieczulające. Po drugie, antyseptyczne roztwory stosowane przez stomatologów do dezynfekcji leczonego obszaru nie powodują żadnych komplikacji. Po trzecie, jeśli procedura jest skomplikowana, w celu złagodzenia obrzęku stosuje się leki przeciwhistaminowe – powszechnie stosowane leki przeciwalergiczne.