Gdzie kupić tani kontener morski?

Gdzie kupić tani kontener morski?

Gdzie kupić tani kontener morski? Kontenery morskie zyskują coraz większą popularność. Dlaczego? Jeszcze do niedawna wykorzystywane były wyłącznie w celach transportowych. Dzisiaj, po odpowiednim procesie adaptacji, można stworzyć praktyczny kontener socjalno-biurowy, altankę działkową, magazyn czy mieszkanie. Gdzie zatem zakupić konstrukcję?

Czym jest kontener morski?

kontener-morskiKontenery to skrzynie wielkogabarytowe, które przeznaczone są głównie do transportu drogą morską. Zwykle przewożone są w nich: sprzęty elektroniczne, żywność, meble czy artykuły chemiczne. Transport morski jest korzystny pod względem finansowym, ponieważ pozwala przewieźć ogromne ilości produktów. Najpopularniejszy kontener morski 20 stopowy mierzy sobie: 2340 cm szerokości, 5919 cm długości oraz 2380 cm wysokości. Poza wymienioną funkcją transportu kontener można również wykorzystać do innych celów. Coraz częściej stosowany jest na rynku budowlanym, pełniąc rolę pomieszczenia socjalnego lub magazynu. Co więcej, mogą stanowić kontener mieszkanie. Jako minimalistyczne budynek stanowią świetne lokum dla singla lub rodziny. Decydując się na odpowiednią izolację i ogrzewanie, można sobie zapewnić komfortowe warunki mieszkalne przez cały rok. Ich popularność wynika między innymi z faktu, że niewielkiej powierzchni kontenery nie wymagają pozwolenia na budowę. Ograniczając zatem formalności, ale również wydatki pieniężne, można stworzyć komfortowe warunki mieszkaniowe. To coraz częściej spotykane rozwiązanie.

Czym charakteryzuje się kontener od producenta?

kontener-40Istnieje kilka sposobów na zakup własnego kontenera. Jednym z nich jest poszukiwanie oferty producentów. Jeśli zależy nam na oryginalnie nowej konstrukcji w dobrym stanie technicznym, to jest to najlepsza opcja. Dostępne są konstrukcje o różnych wymiarach i rodzajach, które różnią się swoim przeznaczeniem. W związku z tym mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W Polsce, wbrew pozorom, działa wielu producentów kontenerów. Ich ofertę można znaleźć, wpisując pożądaną frazę w wyszukiwarkę. Oprócz zakupu u producenta można też zdecydować się na nabycie kontenera u pośrednika. To jednak zwykle droższa opcja, ponieważ wiąże się z opłaceniem kosztów pracy pośrednika.

Zobacz również:

Czym charakteryzuje się kontener morski z rynku wtórnego?

kontenery-morskie-uzywaneTańszą opcją niż zakup nowego kontenera jest możliwość nabycia używanego. Na rynku wtórnym nie brakuje ciekawych ofert, które niewątpliwie są bardziej atrakcyjne pod względem cenowym. Najtańsze konstrukcje metalowe dostępne są nawet za 5000 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na jego stan techniczny. W przypadku poszukiwania kontenera na rynku wtórnym można zrobić to na kilka sposobów. Przede wszystkim korzystając z portali ogłoszeniowych. To obecnie najpowszechniejsza forma poszukiwania tanich kontenerów morskich. Ogłoszenia zróżnicowane są pod względem ceny czy rozmiary metalowej skrzyni. W wielu przypadkach można też znaleźć konstrukcję, która znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania. Większość ofert dostępna jest też w atrakcyjnych cenach. Wystawiające je firmy często kończą działalność, pozbywając się w ten sposób posiadanych środków trwałych. Kolejnym powodem wystawiania takich ogłoszeń jest bezużyteczność kontenerów, które służyły tymczasowo jako pomieszczenie socjalne w firmie. Jeśli nie chcemy korzystać z ogłoszeń, można postawić na firmy, które specjalizują się w handlu kontenerami. Rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi, sprawiło, że pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się ich sprzedażą. Dlaczego warto wybrać taką współpracę? Po pierwsze to bezpieczniejsza opcja. Sprzedawca weryfikuje stan techniczny skrzyni, a jeśli to konieczne dokonuje wszelkich poprawek. Nie mamy takiej pewności, wybierając produkt z rynku wtórnego. Co więcej, zakup objęty jest gwarancją. Jeśli w trakcie użytkowania pojawi się jakaś wada, można zwrócić się do przedsiębiorstwa o jej usunięcie. Większość firm zajmuje się dodatkowo naprawą i serwisem kontenerów. Dzięki temu można ponownie skorzystać z ich usług po kilku latach użytkowania.

Giełdy branży transportowej i fora internetowe

sprzedaż-kontenerówKolejnym miejscem, w którym można nabyć kontenery są giełdy sprzedażowe, które zajmują się tylko handlem kontenerami lub akcesoriami do nich. Giełdy często posiadają strony internetowe, na których publikują wszystkie dostępne ogłoszenia. Dzięki temu klienci mają swobodny dostęp do pełnej gamy produktów, które mogą przeglądać w krótkim czasie. Na giełdzie dostępne są zarówno oferty kontenerów fabrycznie nowych, jak i używanych. Informacji o atrakcyjnych ofertach sprzedażowych można także poszukiwać na forach związanych z branżą transportową. Poruszane tam wątki są świetnym źródłem informacji nie tylko o branży, ale przede wszystkim atrakcyjnych ofertach kupna i sprzedaży. Wystarczy wpisać intersującą nas frazę, by otrzymać szybki dostęp do interesujących nas treści.

Podsumowując, rosnąca popularność kontenerów morskich, sprawia, że istnieje wiele miejsc, w których można je nabyć. Są to zarówno sklepy stacjonarne i internetowe, jak i firmy specjalizujące się w handlu kontenerami.