Jak wysłać części samochodowe?

Jak wysłać części samochodowe?

Międzynarodowa wysyłka części samochodowych może być łatwa, jeśli wiesz, jak zrobić to prawidłowo. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w którym znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące pakowania i niezawodnych usług kurierskich. Jeśli jesteś wyspecjalizowanym sprzedawcą części samochodowych lub ekspertem w dziedzinie napraw samochodowych, może się okazać, że będziesz musiał wysłać części samochodowe do różnych krajów na całym świecie. Części samochodowe są często ciężkie i mają nieregularne kształty, co sprawia, że są podatne na uszkodzenia. To sprawia, że ich wysyłka jest jeszcze większym wyzwaniem. Aby ułatwić wysyłkę części samochodowych, musisz po prostu wiedzieć, jak zrobić to prawidłowo. Oznacza to zrozumienie, co można wysyłać, jak pakować różne części, jakie formalności celne trzeba będzie załatwić oraz znalezienie przystępnych cenowo rozwiązań we współpracy z niezawodną firmą kurierską i logistyczną. Ten artykuł wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o wysyłce części samochodowych na całym świecie.

Jakie części samochodowe można wysyłać?

Różni kurierzy mają różne ograniczenia i przepisy dotyczące części samochodowych, które mogą wysyłać. Jednak pewne wspólne zasady obowiązują prawie wszystkie firmy. Nie można wysyłać części niebezpiecznych lub objętych ograniczeniami, a także części zawierających płyny. W przypadku innych elementów, takich jak chłodnice, silniki, zbiorniki płynów, zbiorniki paliwa i skrzynie biegów, wymagane jest świadectwo oczyszczenia, potwierdzające, że zostały one oczyszczone z wszelkich płynów. Przedmioty wykonane ze szkła – takie jak lusterka skrzydłowe, szyby przednie i okna – mogą nie być objęte polisą ubezpieczeniową przewoźnika i mogą wymagać uiszczenia pewnych dopłat. Wiele firm ma również ograniczenia dotyczące rozmiaru i wagi akceptowanych przez nie paczek, dlatego zawsze warto sprawdzić te ograniczenia z firmą kurierską, aby uniknąć dodatkowych opłat i zapobiec zatrzymaniu Twoich części w urzędzie celnym. Niektóre z części samochodowych, które można wysłać za pomocą różnych usług kurierskich to: koła i opony bez powietrza, światła, skrzynie biegów i silniki, zderzaki i drzwi.

Informacje dotyczące wysyłki

Na koszt wysyłki części samochodowych za pośrednictwem różnych firm kurierskich duży wpływ ma waga i rozmiar paczek, ich klasyfikacja, miejsce docelowe, do którego je wysyłasz, oraz to, jak szybko chcesz, aby tam dotarły. Większość firm kurierskich udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulatory wysyłkowe, w których można obliczyć koszt wysyłki części samochodowych w oparciu o wagę i rozmiar, z wyłączeniem dopłat. Różne części samochodowe wymagają różnych technik pakowania. Dzieje się tak dlatego, że części samochodowe są w różnych rozmiarach i kształtach. Ponadto, niektóre z nich mogą być nieporęczne lub delikatne i dlatego wymagają specyficznych metod pakowania. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że zawsze należy zapakować wszystkie części samochodowe w podwójne pudełko i użyć dużej ilości opakowań wewnętrznych, aby zapobiec uszkodzeniom. W razie potrzeby zdemontuj części samochodu. Aby zapobiec wyciekom, opróżnij opakowania z płynów i smarów znajdujących się w częściach. Do części metalowych używaj wytrzymałych pudełek lub pudełek z tektury falistej; dla dodatkowej ochrony zapakuj swoje części w podwójne pudełko. Dla części w kształcie tuby używaj pudełek trójkątnych.  Zapakuj różne części samochodowe pojedynczo, używając folii bąbelkowej, upewniając się, że ostre krawędzie są dobrze przykryte. W przypadku małych elementów włóż je do plastikowych woreczków. Włóż swoje części samochodowe do pudełka. Aby zapobiec przemieszczaniu się lub uszkodzeniu wewnątrz pudełka, użyj folii piankowej, folii bąbelkowej lub styropianu do opakowania wewnętrznego. Odpowiednio zaklej pudełko taśmą klejącą. Przyklej na pudełku znak ostrzegawczy informujący o tym, że dana część jest delikatna i należy obchodzić się z nią ostrożnie. Uzyskaj wycenę i wyślij swoją część samochodową.

Wysyłka a urząd celny

Jeśli wysyłasz części samochodowe za granicę po raz pierwszy, możesz nie być świadomy, jakie formalności celne mają zastosowanie. Władze celne każdego kraju kontrolują towary, które przekraczają jego granice; nakładają podatki i cła w imieniu rządu i sprawdzają pod kątem towarów zastrzeżonych, zakazanych lub niebezpiecznych. Zazwyczaj odprawa celna wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty, więc aby uzyskać odpowiedni dokument celny, należy skontaktować się z firmą kurierską. Wielu kurierów, takich jak DHL, oferuje specjalne usługi celne, które pomogą Ci poruszać się w tym skomplikowanym systemie. Aby uniknąć opóźnień, należy używać właściwych zharmonizowanych kodów na formularzach celnych, szczegółowo opisać części samochodowe i jasno określić, dlaczego je wysyłasz. Powinieneś również podać dane kontaktowe odbiorcy paczki. W przypadku towarów niebezpiecznych i zastrzeżonych może być konieczne wypełnienie dodatkowych formalności, dlatego najlepiej jest sprawdzić wymagania kurierów.