Ile kosztuje kremacja kota?

Ile kosztuje kremacja kota?

Ile kosztuje kremacja kota? Kremacja kotów z różnych powodów stała się powszechnym wyborem po śmierci zwierzęcia. Jest to opłacalne, przyjazne dla środowiska i praktyczne. Daje również możliwość zabrania prochów kota w dowolne miejsce. Usypianie kota nigdy nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie poczyniłeś wcześniej przygotowań. Podjęcie tych bolesnych decyzji jest o wiele trudniejsze, gdy jesteśmy pogrążeni w smutku. Dlatego też, jeśli to możliwe, korzystne jest wcześniejsze załatwienie spraw. Jeśli teraz lub w przeszłości przeżywacie Państwo ból po stracie swojego zwierzęcia, składamy Państwu najszczersze kondolencje.

Jak znaleźć odpowiednie krematorium?

Ile kosztuje kremacja kota?
Ile kosztuje kremacja kota?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie krematorium dla zwierząt w Twojej okolicy. Zwróć się do swojego lekarza weterynarii z prośbą o rekomendację. Twój weterynarz może korzystać z konkretnych usług. Twój weterynarz może również być w stanie powiedzieć, których miejsc należy unikać. Weterynarze są bardzo dobrze zaznajomieni z lokalną branżą i wiedzą, które firmy mają dobrą i złą reputację. Właściciele kotów często zastanawiają się nad miejscem przechowywania urny z prochami ich pupila. Być może i Ty zechcesz przechowywać kremacje swojego kota w urnie. Stwórz w swoim domu ekspozycję z pojemnikiem, obrożą kota, zdjęciem i ulubioną zabawką. Możesz również kupić biodegradowalne urny na szczątki Twojego kota. Zastanów się nad zakopaniem urny w pobliżu drzewa lub krzewu, abyś miał miejsce, które będziesz mógł odwiedzać zawsze, gdy będziesz chciał poczuć bliskość swojego pupila. Martwisz się o stałe miejsce spoczynku dla swojego kota? Poszukaj w swojej okolicy wnęk na kolumbaria dla zwierząt. Często znajdują się one na cmentarzach dla zwierząt, a urna Twojego pupila będzie tam przechowywana przez całą wieczność.

Uroczystość pożegnalna

Indywidualna kremacja odbywa się w krematorium dla zwierząt i opcjonalnie może być połączona z ceremonią, w której uczestniczysz Ty i Twoi bliscy. Zaletą tego typu kremacji jest to, że możesz zebrać prochy swojego kota i przechowywać je w urnie. Urnę tę można zakopać w ogrodzie, przechowywać w domu lub rozsypać prochy w miejscu, które było drogie Twojemu kotu. W przypadku ceremonii, będziesz miał do wyboru kilka opcji, aby spersonalizować czas pożegnania. Spalanie może trwać do 2 godzin. Na koniec otrzymujesz prochy swojego kota wraz z tabliczką z numerem identyfikacyjnym. Urnę można kupić na miejscu, ale radzę kupić ją z wyprzedzeniem, aby mieć lepszą cenę. W rzeczywistości, zamawiając przez Internet, ceny są prawie o połowę niższe.

Rodzaje kremacji

Komunalna jest dokładnie taka, jak brzmi. Twój zwierzak zostanie skremowany razem z innymi zwierzętami. Wybór tej opcji zazwyczaj oznacza, że nie otrzymasz prochów swojego pupila po dokonaniu kremacji. Kolejna kremacja to kombinacja innych form kremacji połączonych w jedną całość. W tym samym czasie w spalarni będą znajdować się inne zwierzęta domowe, tak jak w przypadku kremacji komunalnej. Ta praktyka polega jednak na umieszczeniu przestrzeni i przedmiotów (partycji) pomiędzy zwierzętami, aby spróbować utrzymać szczątki oddzielnie. Prywatna kremacja jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli się na to zdecydujesz, niektóre zakłady pozwalają nawet na bycie świadkiem prywatnej kremacji. Twój kot zostanie umieszczony w swoim własnym pojemniku do spopielania, bez możliwości wymieszania się prochów. Jak wygląda kremacja? Intensywne ciepło odparowuje materię organiczną i redukuje ją do popiołu i kości. Każdy rodzaj metalu, który był w lub na zwierzęciu, taki jak metalowe szpilki lub sprzączka na obroży, jest usuwany ręcznie lub za pomocą magnesu. Reszta szczątków jest rozdrabniana do postaci ziarnistego proszku przypominającego piasek, który ma biały lub szary kolor.

Sprawdź również:

Przechowywanie prochów i koszty

Ile wynosi całościowy koszt kremacji? Cena kremacji kota ważącego do 5 kg waha się w granicach 400-500 zł. Natomiast koszt kremacji większego kota o wadze do 10 kg wynosi średnio do 1000 zł. Kolejną opłatą, którą należy wziąć pod uwagę oprócz kosztów kremacji kota jest cena pomnika. Tak jak w przypadku ukochanych ludzi, pamięć o ukochanych kotach jest również zachowana w urnach kremacyjnych. Urny te mogą mieć postać zwykłych słoików przypominających wazony na przyprawy, ale spersonalizowane opcje obejmują również inne formy, takie jak drewniane pudełka, miniaturowe statuetki kociego anioła, a nawet kamień nagrobny. Innym fascynującym sposobem na zachowanie pamięci o ukochanych zmarłych kotach jest zakup pamiątkowych kurantów wiatrowych wykwalifikowanych rzemieślników. U dołu gongu zawieszone jest zdjęcie zmarłego kota wielkości kciuka. Ze wszystkich przedmiotów pamiątkowych sprzedawanych w sklepach zoologicznych, być może gongi wiatrowe zapewniają najspokojniejszy efekt przyniesiony przez miękką, przypadkową melodię, którą przynosi. Podczas gdy niektórzy decydują się na imponujące przedmioty pamiątkowe, zdjęcia oprawione w ramki nigdy nie wychodzą z mody. Sklepy z upominkami dla zwierząt sprzedają ramki ze zdjęciami zmarłych kotów i mogą je zaprojektować zgodnie z preferencjami klienta. Czas wykonania zabiegu zależy od wielkości zwierzęcia. Na przykład, kot lub mały pies zwykle zajmuje mniej niż dwie godziny. Duży pies lub koń może zająć kilka godzin.