Ile kosztuje myjnia bezdotykowa 4-stanowiskowa?

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa 4-stanowiskowa?

Aktualnie nie brakuje osób zastanawiających się nad kosztami takiego właśnie przedsięwzięcia. Nie masz w ogóle pojęcia, jak wiele pieniędzy „pochłonie” myjnia bezdotykowa 4-stanowiskowa? Jakie są główne koszty w tym aspekcie? Od czego jeszcze zależą końcowe wydatki? Czy to wszystko jest w ogóle rentowne?


Jakie są najważniejsze składowe kosztów?

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa 4-stanowiskowa?Bez wątpienia coraz więcej osób wchodzi w tego typu biznesy. Nie da się jednak ukryć, że na samym początku trzeba liczyć się z dość dużymi kosztami inwestycyjnymi. Warto zwrócić uwagę między innymi na czynnik, że trzeba wydać niemało gotówki na grunt. O czym pamiętać wybierając lokalizację? Jeśli zdecydujesz się na ziemie położone w kiepskiej okolicy, to rzecz jasna będziesz mógł liczyć na atrakcyjne ceny. Czy będzie to miało jednak sens? Niekoniecznie. Jeśli wybierzesz grunt stosunkowo daleko od głównej drogi itp. to musisz liczyć się z tym, że nie będziesz zarabiać relatywnie dużo pieniędzy. Po prostu nie będziesz miał zbyt wielu Klientów. Działki w atrakcyjnej okolicy są popularne. Druga strona medalu jest taka, że kosztują stosunkowo sporo gotówki. Mimo wszystko ta druga opcja wydaje się sensowniejsza. Jeśli chcesz rzeczywiście zarabiać na tym interesie, to musisz zadbać o lokalizację. W innym razie to nie będzie miało racji bytu na dłuższą metę. Warto zauważyć, że niekoniecznie musisz kupować działkę na własność. Jest też inna opcja. To jej wydzierżawienie. Na przykład na kilka, kilkanaście lat. Jest to swego rodzaju opcja związana z wynajmem. Nie będziesz właścicielem tej działki. Możesz jednak korzystać z jej zasobów. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo gotówki. A jak interes „wypali”, to będziesz mógł zastanowić się nad zakupem działki na własność. Jest to ciekawa alternatywa, która cieszy się obecnie coraz większą popularnością.

Zobacz także:

Im więcej stanowisk, tym większe koszty

Na co jeszcze trzeba wydać stosunkowo dużo pieniędzy w tym temacie? Są to nie tylko koszty związane z zakupem działki. Spore znaczenie ma również zakupiony sprzęt. Chcesz zdecydować się na cztery stanowiska? Warto wiedzieć, że im ich więcej, tym początkowe koszty są większe. To jasne i logiczne. Można oczywiście zdecydować się na nieco mniej stanowisk. Często osoby początkujące decydują się tylko na jeden taki element w całym przedsięwzięciu itp. Każdy aspekt ma swoje plusy oraz minusy. Jedno stanowisko to znacznie mniejsze wydatki na samym początku. Z drugiej strony będziesz zarabiać też o wiele mniej pieniędzy. Czasami kupując większe ilości sprzętu można zaś liczyć na rozmaite rabaty. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na myjnie bezdotykowe 4-stanowiskowe. Jeśli dogadasz się z dostawcą, to możesz liczyć na duże upusty. A to znacznie zmniejszy sumaryczny koszt całej inwestycji.


Ile mniej więcej trzeba wydać pieniędzy?

Oczywiście, na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest bowiem zbyt wiele zmiennych, które wpływają na finalne koszty. Na pewno liczy się lokalizacja. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pod Warszawą ceny za działki będą o wiele wyższe, niż na przykład na Podlasiu itp. Dużo zależy także od rodzaju sprzętu. Finalne koszty zależą od tego, czy koniec końców zdecydowałeś się na zakup, czy jednak na wydzierżawienie konkretnego gruntu. Wszak na rynku można zdecydować się na rozmaitych producentów… Postaramy się jednak podać Ci uśrednione wydatki. Przyjmuje się, że myjnia bezdotykowa z czterema stanowiskami to koszt około 400 tysięcy PLN. Czasami wydatki mogą dochodzić nawet do pół miliona PLN. Wszystko jednak zależy od Twojego planu na całą inwestycję. Są bowiem rozmaite sposoby, by nieco zminimalizować koszty. Nie musisz koniecznie kupować na przykład najdroższego sprzętu. W końcu na rynku jest naprawdę bardzo duży wybór. Dzięki temu możesz swobodnie zdecydować się na porządne urządzenia za relatywnie niewielkie pieniądze.


Czy opłaca się w ogóle wchodzić w taki biznes?

Przede wszystkim musisz dysponować odpowiednimi środkami finansowymi. Jesteśmy zdania, że nie warto zaciągać się w bankach. Wszak koniec końców będziesz musiał oddać znacznie więcej gotówki. A wcale nie jest powiedziane, że Twój biznes okaże się rentowny. Jeśli masz duże oszczędności, to na pewno jest to opcja warta do rozważenia. Liczy się także posiadanie dobrego miejsca. Jeśli masz na oku ciekawą lokalizację, gdzie codziennie przejeżdża mnóstwo aut, to dobrze jest sprawdzić warunki finansowe za konkretne grunty. O czym jeszcze warto pamiętać? Ważna jest konkurencja. Jeśli w danym rejonie są już myjnie bezdotykowe, to taki pomysł na biznes ma już mniejszą siłę przebicia. Wszak będziesz musiał rywalizować o Klientów z kilkoma innymi podmiotami. Przez to Twój zarobek może nie być do końca satysfakcjonujący. Ważne są również indywidualne predyspozycje. Nie każdy bowiem nadaje się do prowadzenia swojego interesu. Dobrze zatem zastanów się, czy będziesz w stanie poradzić sobie ze wszelkimi niedogodnościami. Bo prowadzenie własnej firmy wcale nie jest takie proste, jak komuś może wydawać się na samym początku.