Co lepsze - lakier hybrydowy czy żel?

Co lepsze – lakier hybrydowy czy żel?

Co lepsze – lakier hybrydowy czy żel? Manicure hybrydowy oraz żele mają bardzo wiele zwolenniczek na całym świecie. Oba rodzaje zdobienia paznokci zapewniają trwałość manicure, co jest szczególnie ważne dla kobiet. Pozostaje pytanie, który rodzaj manicure jest lepszy – żelowy czy hybrydowy? Odpowiadamy.

Żele a hybrydy – różnica

Co lepsze - lakier hybrydowy czy żel?
Co lepsze – lakier hybrydowy czy żel?

Żel i hybryda to rodzaje manicure, które wymagają utwardzenia preparatu pod specjalną lampą UV. W przypadku manicure hybrydowego wykorzystywane są specjalistyczne lakiery. W drugim przypadku na paznokcie nakładamy żel. Główna różnica polega na tym, że w przypadku żeli paznokcie można przedłużyć, natomiast w przypadku hybrydy niekoniecznie. W ostatnim czasie pojawiła się metoda, dzięki której przedłużanie paznokci za pomocą hybrydy jest możliwe, jednak jest ona rzadko praktykowana w salonach kosmetycznych.

Dlaczego? Ponieważ paznokieć można jedynie nieznacznie przedłużyć, a co więcej wymaga to większego nakładu pracy, niż w przypadku żeli. Sam proces zdobienia paznokci w obu przypadkach wygląda bardzo podobnie. Najpierw kosmetyczka musi przygotować płytkę paznokcia. Trzeba więc ją zmatowić i odtłuścić, a paznokciom nadać pożądany kształt. Następnie na płytkę nakładana jest baza, później żel lub lakier, a na końcu utwardzacz. Zasadniczo w przypadku hybrydy nakładamy dwie warstwy lakieru, natomiast żelu nakładamy zazwyczaj trzy warstwy. Wszystko jednak zależy od tego, w jakim stopniu lakier lub żel pokryją paznokieć. Teoretycznie czas wykonania manicure również może się różnić. Na wykonanie hybrydy zazwyczaj potrzebujemy około godziny, natomiast żeli nawet i półtorej godziny. Wszystko zależy od tego, czy chcemy przedłużać paznokcie, czy jedynie je ozdobić.

Wady i zalety hybrydy

Dla wielu kobiet największą wadą hybrydy jest to, że nie pozwala ona przedłużać paznokcia. Choć obecnie jest to możliwe, w dalszym ciągu osoby, które chciałyby mieć nieco dłuższą płytkę, decydują się na żele. Lakiery hybrydowe  utrzymują się na paznokciach około 3 tygodni, co jest ich niewątpliwą zaletą. Minusem jest jednak fakt, iż mogą one uczulać – na alergię na hybrydy cierpi wiele kobiet. Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są do końca znane. Kosmetyczki twierdzą, że problem tkwi w niewłaściwie przygotowanej płytce. Niemniej jednak lekarze uważają, że lakiery hybrydowe mogą uczulać, ponieważ zawierają liczne substancje chemiczne, na które mogą źle zareagować skórki.

Co więcej, manicure hybrydowy może nieco osłabić paznokcie, jeśli kobieta regularnie go wykonuje. Tutaj znowu powodem jest chemia zawarta w lakierach, a także niewłaściwe zdejmowanie hybrydy. Dużą zaletą hybrydy jest jednak fakt, iż wykonuje się ją stosunkowo szybko. Dodatkowo wygląda ona bardzo naturalnie na płytce paznokcia, w przeciwieństwie do żeli. Dobrze zrobiona może niemalże imitować tradycyjny lakier, niemniej jednak jest od niego o wiele trwalsza.

Polecamy uwadze:

Wady i zalety żeli

Kolorowe żele do paznokci zrobiły prawdziwą furorę, gdy tylko pojawiły się na rynku. Dziś jednak nie są one już aż tak popularne, głównie dlatego, że w niektórych przypadkach wyglądają one po prostu sztucznie. W celu poprawnego wykonania manicure musimy bowiem nałożyć więcej warstwy żelu, niż hybrydy. Niemniej jednak dużą ich zaletą jest fakt, iż pozwalają przedłużać płytkę paznokcia, na czym zależy wielu kobietom. Bardzo ważne jest również dla nich to, że żele, w przeciwieństwie do hybrydy, można uzupełnić. Dzięki temu możemy cieszyć się manicure przez dłuższy okres, niż w przypadku hybrydy. Czasami może on wytrzymać nawet do 6 tygodni, oczywiście z uzupełnieniem. Samo uzupełnienie trwa około pół godziny, a więc o wiele mniej, niż zrobienie manicure na nowo. 

Manicure niszczy paznokcie?

Zarówno hybrydy, jak i żele obwiniane są o to, że niszczą płytkę paznokcia. Doświadczone kosmetyczki uważają, że jest to wina nie samego lakieru czy żelu, a niewłaściwie wykonanego manicure. Tymczasem wiele kobiet skarży się na to, że po dłuższym okresie noszenia hybryd czy żeli ich paznokcie są bardzo osłabione. Problem może tkwić również w ściąganiu hybrydy i żelu.

Oba te rodzaje manicure usuwamy w ten tam sposób, a właściwie mamy do wyboru kilka sposobów. Przede wszystkim możemy użyć frezarki, jednak niewłaściwe jej użycie może bardzo zniszczyć płytkę. Możemy również zastosować aceton, który jednak bardzo wysusza skórki. Ostatnią metodą jest tradycyjny pilniczek, który ma za zadanie spiłować resztki żelu czy lakieru. Kosmetyczki odradzają pilniczek, gdyż bardzo łatwo uszkodzić nim sobie płytkę. Aby poprawnie zdjąć manicure, najlepiej udać się do salonu kosmetycznego.

Co wybrać?

Każda kobieta musi we własnym zakresie dokonać wyboru między hybrydą a żelami. Oba rodzaje manicure mają wiele zalet, lecz nie są wolne od wad. Bez względu na to, jaki będzie nasz wybór, zawsze możemy po zdjęciu poprzedniego manicure zdecydować się na inny jego rodzaj. Jest to dobry sposób na sprawdzenie, czy to żele, czy może hybrydy są dla nas lepsze. Manicure powinnyśmy jednak wykonywać u profesjonalnej stylistki paznokci, gdyż w przeciwnym razie możemy zniszczyć sobie płytkę paznokcia.