Laser frakcyjny - jak długo się goi?

Laser frakcyjny – jak długo się goi?

Z pewnością wiele zainteresowanych osób słyszało kiedykolwiek o laserze frakcyjnym. Okazuje się, że jest to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Całość jest w pełni bezpieczna i niesie ze sobą szereg zalet. Czy laser frakcyjny jest bezpiecznym rozwiązaniem? W jaki sposób działa laser frakcyjny? W jaki sposób przygotować się do tego zabiegu? Jak długo może goić się skóra po naszym zabiegu? Jak wygląda skóra po zabiegu laserem frakcyjnym? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Czy laser frakcyjny jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest to czy laser frakcyjny jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry.  Otóż w tym miejscu warto zdawać sobie sprawę z tego, że zanim laser zostanie dopuszczony do powszechnego użytkowania, musi on przejść wiele skomplikowanych, zaawansowanych i rygorystycznych testów, których powodzenie są w stanie potwierdzić liczne certyfikaty czy też atesty. Technologia, która została wykorzystana w laserze frakcyjnym, jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia, dlatego nie musimy obawiać się ewentualnych konsekwencji zdrowotnych. Zostało to potwierdzone na podstawie wielu badań. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najbezpieczniejsze i najlepsze urządzenie w rękach nieprzygotowanej osoby może przynieść przykre konsekwencje, których z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Dlatego też wybierając klinikę powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie doświadczenie mają specjaliści, a także ile razy wykonywali oni już wcześniej wspomniany zabieg. 

W jaki sposób działa laser frakcyjny?

Skoro wiemy już, że laser frakcyjny jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia, możemy zastanowić się nad tym, w jaki sposób on działa. Otóż okazuje się, że lasery frakcyjne CO2, które wykorzystywane są powszechnie w medycynie estetycznej, emitują pewną wiązkę, która to jest w stanie wniknąć w tkankę. Całość pochłaniania jest przez wodę, która to zawarta zostaje w komórkach. W tym momencie rozpoczyna się podgrzewanie wody, natomiast wydzielane ciepło powoduje, że na skórze pojawiają się niewielkie, aczkolwiek w pełni kontrolowane uszkodzenia. Dzięki wcześniej wspomnianym mikrourazom pobudzane są naturalnie występujące procesy regeneracyjne. Wytwarzane są nowe włókna kolagenowe, a wszystko to możliwe jest dzięki laserom frakcyjnym CO2. Z pewnością dla wielu interesująca jest kwestia skali bólu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że każdy z nas posiada indywidualny próg bólu, jednakże w z reguły pacjenci w skali od 1 do 10 wskazują ocenę 5. 

Polecamy zamykanie naczynek w epi-gdansk.pl/zamykanie-naczyn-gdansk.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Laser frakcyjny - jak długo się goi?Zanim zdecydujemy się na zabieg laserem frakcyjnym, przez przynajmniej 4 godziny powinniśmy unikać ekspozycji na słońce. Dodatkowo ważne jest, aby zrezygnować ze stosowania popularnych samoopalaczy czy też kremów brązujących. Specjaliści twierdzą, że na 30 dni przed wykonaniem zabiegu nie należy wykonywać żadnych procedur laserowych czy też powszechnie znanych peelingów chemicznych. Dodatkowo 14 dni przed całym procesem nie powinniśmy zażywać antybiotyków, leków, suplementów, a nawet ziół, które mają działania światłouczulające. Dotyczy to również stosowania kremów z witaminą A. Jeśli pacjent ma skłonność do opryszczek, wówczas profilaktycznie zaleca się zażycie leków przeciwopryszczkowych. 

Jak długo może goić się skóra po zabiegu?

Dość istotna jest kwestia tego, jak długo goi się skóra po zabiegu. Okazuje się, że w trakcie pierwszych 2-3 godzin pacjent może odczuwać intensywne ciepło. Jest to jednak zupełnie normalne i pod żadnym pozorem nie powinniśmy się tym przejmować. W miejscu zastosowania lasera frakcyjnego możemy zauważyć zaczerwienienie, natomiast skóra staje się napięta. Często pojawia się także obrzęk. Jak to wygląda w przypadku dalszego okresu czasowego? Na 2-3 dobę na skórze mogą pojawić się brunatne strupki, jednak dzieje się to w przypadku, jeśli do zabiegu użyje się lasera o dużej mocy. Jednak wcześniej wspomniane zmiany po kilu dniach złuszczą się, jednocześnie odsłonią zdrową i odnowioną skórę. Warto wspomnieć o tym, że regeneracje po wykonanym zabiegu trwa kilka dni- warto mieć to na uwadze. 

Jak wygląda skóra po zabiegu laserem frakcyjnym?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że chwilę po zabiegu wykonanym laserem CO2 na skórze pojawić się może zaczerwienienie, jak i również opuchnięcie. Dość częstym zjawiskiem jest także wysypka przejściowa, która występuje także w uczuleniach. Nasza skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu się- widoczne są wszystkie charakterystyczne dolegliwości, które to jednak mijają zdecydowanie szybciej, bowiem już po kilku godzinach. Stanie się to tym szybciej, im skrupulatniej będzie stosować środki, które używane są przy słonecznym poparzeniu. Zaczerwienienie mija po około 5 dniach, natomiast obrzęk delikatnie się nasila. Po 4 dniach znika całkowicie, skóra brązowieje i ulega złuszczeniu. Już po tygodniu możemy cieszyć się z zupełnie normalnego wyglądu.